Arnavutluk’tan Bayraktar TB2 SİHA Siparişi

Roketsan-ATMACA-Banner

Arnavutluk, Bayraktar Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tedariki için sözleşme imzaladı. Bugün düzenlenen imza törenine, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da katıldı.

Bir süredir Baykar üretimi Bayraktar TB2 SİHA ile ilgilenen Arnavutluk Savunma Bakanlığı, bugün düzenlenen tören ile resmi siparişte bulundu. Arnavutluk, ilk etapta 3 adet Bayraktar TB2 SİHA satın alacak ardından ise filonun genişletilmesi planlanıyor.

STM Banner

Törende bir konuşma gerçekleştiren Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Bayraktar TB2 SİHA tedariki ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Anlaşmaya Baykar adına imza atan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise “Asırlar boyu birlikte yürüdüğümüz, tarihi, kültürel ve insani olarak güçlü bağlara sahip olduğumuz Arnavutluk ile ihracat sözleşmesi imzaladık. Bu anlaşmayla BayraktarTB2 SİHA’larımız için ihracat sözleşmesi imzaladığımız ülke sayısı 27 oldu. Hayırlı ve uğurlu olsun…” açıklamasında bulundu.

Tedarik edilen Bayraktar TB2 SİHA’lar, Arnavutluk tarafından milli güvenliğe ilaveten yasa dışı haşhaş ekiminin tespiti gibi ikincil görevlerde de kullanılacak.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu