ASELSAN’dan TSK’ya DORUK-2 teslimatı

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemi’nin ilk teslimatlarını gerçekleştirdi. Gelişmeyi, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uzun süredir kullanılan DORUK Elektro-Optik Sensör Sistemi’nin yeni versiyonu geliştirildi. DORUK-2’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik ilk teslimatlarının, kısa süre önce gerçekleştirildiği açıklandı.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol tarafından yapılan açıklamada, “Hedefimiz her zaman daha iyisini, en iyisini yapmak. Bu vizyonla geliştirdiğimiz DORUK-2 Elektro-Optik Sensör Sistemlerini ilk defa ordumuza teslim ettik.

ASELSAN DORUK-2, karakol ve sınır güvenliği faaliyetlerinde, sınır ötesi operasyonlarda, topçu birliklerini yönlendirmede, keşif ve gözetlemede kahraman Mehmetçiğe güç katacak.” ifadelerine yer verildi.

özel-kuvvetler

Özel kuvvet unsurları tarafından da kullanılan DORUK Elektro-Optik Sensör Sistemi sayesinde birlikler, hem kızılötesi hem de TV kameralar gözetleme yapabiliyor. Aynı zamanda lazer mesafe ölçer ile GPS’e de sahip olan sensör sistemi, düşük ağırlığı sayesinde seyyar birlikler tarafından da kolaylıkla taşınabiliyor.

Öte yandan sistem; otomatik görüntü işleme ve iyileştirme, dahili ve bellek üzerinde görüntü/video kaydı ile telsizle veri aktarımı gibi özelliklere de sahip.

İLGİLİ İÇERİK: Selçuk Bayraktar’dan ambargo koyan Kanada’ya ASELSAN yanıtı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu