ASİSGUARD Yenilikçi Ürün Ve Sistemleriyle Öne Çıkıyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayiisine yenilikçi ürünler kazandıran Asisguard, elektro optik sistemleri AGGÖZ, askeri araç çözümleri SADAK, AYN Ekran Ailesi ve Songar ile IDEF’te büyük ilgi gördü. Asisguard, Türk Silahlı Kuvvetleri ve tüm güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak maliyet etkin yerli ve milli ürünler geliştirmeye devam ediyor.

Mehmetçiğin gözü : AGGÖZ Ailesi

Güvenlik güçlerininin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bu alanda hep en iyisini maliyet etkin ürünler geliştirerek gerçekleştirme hedefinde olan Asisguard; elektro optik sistemleri AGGÖZ Ailesi ile Mehmetçiğin gözü oluyor.  Uzak Mesafe Görüş Sistemi, 360° Farkındalık Sistemi, Çevresel Görüş Sistemi, Sürücü Görüş Sistemleri’nden oluşan AGGÖZ Ailesi, her ortamda, her koşulda Mehmetçiğin yanında.

STM Banner

AGGÖZ Ailesinde; hareketli ya da sabit hedefleri zorlu hava koşullarında gece ve gündüz gerçek zamanlı olarak uzak mesafeden tanımlama, tespit ve takip etme, mesafesini ölçme amacı ile geliştirilen AGGÖZ Soğutmalı ve Uzak Mesafe Görüş Sistemleri; kara araçları için mürettebatın gece ve gündüz tüm hava şartlarında 360° çevresel farkındalığını sağlamak amacıyla tasarlanan AGGÖZ Çevresel Görüş Sistemi  ve AGGÖZ 360° Farkındalık Sistemi, gündüz ve gece koşullarında yakın engelleri algılayıp çevre bilincini arttırarak sürücüye güvenli bir sürüş desteği sağlayan AGGÖZ Sürücü Görüş Sistemlerinden oluşmaktadır.

ASISGUARD-AGGÖZ-NGS-KGS
ASISGUARD-AGGÖZ-NGS-KGS

Askeri ve sivil alanlarda kullanılan AYN Ekran Sistemleri; birçok özelliği ile özelleştirilebiliyor. Araçların boyutlarına göre yeniden tasarlanan AYN Ekran sistemleri bilgilerin kullanıcı tarafından yorumlanmasını sağlayan akıllı sayısal ve analog monitörlerden oluşuyor.

Askeri araçların yenilikçi çözümü; “SADAK”

Sahada görev yapan güvenlik güçlerinin üstünlüğünü arttırmak için geliştirilen askeri araç çözümlerinden olan ve IDEF’21’de sergilenecek olan SADAK İKS İç Konuşma Sistemi Siren Anons Sistemi olan SADAK SAS ve Sürücü Bilgi Sistemi SADAK SBS’den oluşuyor.

Güvenlik güçlerinin 4×4 zırhlı araçlarında kullanılan ve 8×8 yeni nesil askeri araçlar için de geliştirilmeye devam eden SADAK Ürün Ailesi’nden İKS askeri kara araçlarında personelin operasyonel koşullarda sesli iletişimini sağlayan ve dış operasyon birimleri ile yetkiler dâhilinde haberleşmesinin gerçekleştirmesine imkan sunarken; SADAK SAS, personelin araç içinden dış ortamı dinlemesine ve anons yapabilmesine olanak veriyor. SADAK SBS ise; askeri kara aracı kullanan kişiye araç hızı, motor devri, motor soğutma suyu sıcaklığı, motor yağı sıcaklığı, çalışma süresi vb. bilgileri tek bir ekranda sunarak büyük kolaylık sağlıyor.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21 de kritik teknoloji içeren tüm ürünlerini sektör karar vericileriyle buluşturduklarını hatırlatan Asisguard Genel Müdürü M. Barış Düzgün; “Asisguard çok genç ve dinamik bir firma. Bugün kritik teknoloji ve üstün mühendislik kabiliyetlerimizle geliştirdiğimiz pek çok ürün ve sistemimiz sahada kullanılıyor, gelen geri bildirimlerle daha da donanımlı hale getiriyor ve yenilikçi ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Hedefimiz öncelikle ülkemizin savunma sanayisine katma değerli ürünler sunarak ve kabiliyetlerimizi dost ülkelere ihraç etmeyi hedefliyoruz.”

ÖNERİLEN İÇERİK: Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri’ne Rotor Üstü MİLDAR


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu