BAYKAR’dan Azerbaycan’da üretim hamlesi

Roketsan-ATMACA-Banner

BAYKAR ile Azerbaycan Savunma Bakanlığı arasında “Ortak Araştırma, Geliştirme ve Üretime Yönelik İş Birliği Sözleşmesi” imzalandı.

Geçtiğimiz yıl “Baykar Teknoloji Azerbaycan” şirketini faal hale getiren BAYKAR, iş birliğini derinleştiriyor. Son olarak BAYKAR, Azerbaycan Savunma Bakanlığı ile “Ortak Araştırma, Geliştirme ve Üretime Yönelik İş Birliği Sözleşmesi” imzaladı.

STM Banner

İş birliği sözleşmesi, BAYKAR Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Aqil Qurbanov tarafından imzalandı. İmza töreninde Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve sözleşmenin taraflarından temsilciler de yer aldı.

Haluk Bayraktar, konuya ilişkin X’teki paylaşımında, Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı ile geleceği şekillendirecek önemli bir adım attıklarını belirtti.

“Ortak Araştırma, Geliştirme ve Üretime Yönelik İşbirliği Sözleşmesi”ni imzalayarak, iki kardeş ülkenin güvenliği ve ilerlemesi için bir araya geldiklerini vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:

“Bu anlaşma, teknolojik yeniliklerimizin ötesinde aramızdaki sağlam işbirliğinin ve karşılıklı güvenin bir yansımasıdır. ‘Tek millet, iki devlet’ ilkesiyle büyüyen kardeşliğimiz, bu birlik duygusuyla daha da güçleniyor. Anlaşmanın ülkelerimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Bayraktar Teknoloji Azerbaycan firmasının yapay zekâlı robotik insansız sistemler araştırma ve geliştirme, insansız sistem platformları, fabrika seviyesi bakım, insansız sistemler pilotaj, teknisyen ve bakım eğitimleri, saha seviyesi teknik destek, lojistik koordinasyon alanlarında çalışması hedefleniyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu