Erdoğan: “Afrika’da her yer bizden İHA, SİHA ve AKINCI İstedi”

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Baykar Savunma tesislerine bir ziyaret düzenledi. Özdemir Bayraktar’ın vefatı sebebiyle taziyede bulunan Erdoğan, kısa bir konuşma da gerçekleştirdi.

Kısa süre önce Afrika turuna çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret ettiği ülkelerin tamamının Türkiye’den insansız hava aracı talebinde bulunduğunu açıkladı. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “Sizlerle beraber AKINCI’yı uçurduk. Kim bilir daha nice AKINCI’lar inşallah uçuracağız. Temennim odur ki inşallah gökkuşağını da beraber uçururuz. Fazla zamanımız yok. Bunları da birlikte uçurmamız lazım. Çünkü şunu açık ve net söylüyorum. Afrika’da bile gittiğim her yer bizden İHA, SİHA ve AKINCI istedi.

STM Banner

Şunu bilmeniz lazım ki dünya, hani bu güçler var ya… Bu güçler sizi takip ediyor. İHA’da ne yaptılar, SİHA’da ne yaptılar, AKINCI’da ne yaptılar? Çünkü siz şu anda ilk 5 demiyorum ilk 3’ün içindesiniz. Bu her yiğidin karı değil, er kişinin karı.” ifadelerine yer verildi.

Türk yapımı insansız hava araçları, halihazırda Azerbaycan, Fas, Türkmenistan, Kırgızistan, Katar, Ukrayna, Polonya, Libya ve Tunus’a ihraç edilmiş durumda. Şu ana kadar ANKA, AKINCI, AKSUNGUR ve Bayraktar TB2 tipi 250’den fazla İHA üretildi.

ÖNERİLEN İÇERİK: Bayraktar TB2 SİHA’ların Yeni Alıcısı Kırgızistan Oldu


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu