Rolls-Royce’un CEO’su Tufan Erginbilgiç Oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Dünyaca ünlü Rolls-Royce şirketinin CEO’su ve İcra Direktörü, Tufan Erginbilgiç oldu. Erginbilgic, 1 Ocak 2023’te yeni görevine başlayacak.

Rolls-Royce şirketinin CEO’su ve İcra Direktörü, artık bir Türk. Tufan Erginbilgiç; 24 Şubat 2022’de bu yılın sonunda istifa etme niyetini açıklayan Warren East’in görevini devralacak ve 1 Ocak 2023’te yeni görevine başlayacak.

STM Banner

Mühendislik geçmişine sahip olan Tufan Erginbilgiç, uzun bir süredir BP’de görev alıyor. Erginbilgiç, son olarak BP’nin Rafinaj, Petrokimya, Servis İstasyonu Ağı, Yağlayıcılar, Midstream Operasyonları ve Air BP Jet Yakıtı Operasyonu’nu içeren alt iş birimini yönetiyordu. Erginbilgiç, halihazırda altyapı işletmelerinde büyük ölçekli yatırımlara odaklanan ve yatırımcılar için 81 milyar doları yöneten bir özel sermaye şirketi olan Global Infrastructure Partners’ın (GIP) ortağı konumunda bulunuyor.

Rolls-Royce Başkanı Anita Frew, “Tufan Erginbilgiç’in CEO olarak atandığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Karmaşık çok uluslu kuruluşlarda, yüksek performanslı bir yönetim ve yatırımcılar için sonuçlar sunma becerisiyle, kazanan ekiplerin kanıtlanmış bir lideridir. Kapsamlı stratejik ve operasyonel deneyime ve havacılık ve uzay dahil olmak üzere güvenlik açısından kritik endüstrilerin yanı sıra düşük karbonlu teknolojiler için önemli bir tecrübeye sahiptir.” açıklamasında bulundu.

Tufan Erginbilgiç ise şunları söyledi: “Rolls-Royce’a, önemli bir ticari fırsat ve stratejik evrim döneminde katılmaktan onur duyuyorum. Şirketin mühendislik mükemmelliği ve yenilikçi teknolojisi ile uzun yıllar boyunca inşa ettiği pazar pozisyonlarının tam potansiyelini sunmaya ve tüm paydaşlar için değer yaratmak amacıyla büyüme için bir platform oluşturmaya kararlıyım. Bu ikonik küresel mühendislik markasının bir sonraki başarılı bölümünde müşteriler, ortaklar ve Rolls-Royce ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

ÖNERİLEN İÇERİK: MMU’nun Motorunda Rolls-Royce Sürprizi


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu