SASAD 35’inci yılını kutluyor

Roketsan-ATMACA-Banner

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD), 35’inci yaşını kutluyor. 1989 yılında kurulan dernek, 293 üyeye sahip.

Millî Savunma Bakanlığı’nın öneri ve desteği ile 27 Aralık 1989 tarihinde Ankara’da kurulan SASAD, bugün 35’inci yaşını kutluyor. SASAD, 2012 yılı başında sivil havacılık ve uzay alanındaki üreticilerin de çalışma alanına alınmış olmasıyla Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği adını aldı.

STM Banner

Savunma sanayiinde faaliyet gösteren 293 firmanın üyesi olduğu SASAD, 10 milyar doların üzerinde ciro ve 75 binin üzerinde çalışanı olan bir dernek konumunda yer alıyor.MKE, ASELSAN, ROKETSAN, Barış Elektrik Endüstri AŞ., Kale Kalıp AŞ, Savunma Gereçleri Sanayi, TUSAŞ, OTOKAR, OTOMARSAN, HEMA ve NUROL, SASAD’ın kurucu üyeleri arasında bulunuyor.

SASAD’ın üyeleri arasında sektör oyuncuları firmalar ile birlikte Saha İstanbul Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi (ESAC), Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ve Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) gibi kümeler de var.

SASAD, Türkiye’nin savunma ve güvenlik alanında dışa bağımlılığını en aza indirecek ve uluslararası alanda rekabet edebilen bir sanayi oluşumuna katkıda bulunmak misyonu ile kuruldu. Dernek bu bağlamda ihtiyaç, tedarik kuruluşları ile sektör otoriteleri arasında eşgüdüm sağlıyor.


 

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu