Savunma Sanayii Başkanlığı’nda görev devri gerçekleşti

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nda görev devri gerçekleşti. Prof. Dr. İsmail Demir, görevi Prof. Dr. Haluk Görgün’e devretti.

5 Haziran 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Savunma Sanayii Başkanlığı’na atanmıştı. 9 yılı aşkın bir süredir Savunma Sanayii Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. İsmail Demir, bugün görevini Prof. Dr. Haluk Görgün’e devretti.

STM Banner

Görev devri sırasında Görgün tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemize hizmet yolunda birer emanetçiyiz. Emanetimiz; milletimizin bekası, refahı, çocuklarımızın geleceği ve güvenliğidir.” ifadelerine yer verildi. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, bugün itibariyle görevine başladı.

Öte yandan Prof. Dr. İsmail Demir ise KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Haluk Görgün’ün ASELSAN Dönemi

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, ilk kez 15 Mart 2017’de Genel Kurul kararı ile ASELSAN Yönetim Kurulu üyeliğine
seçilmiştir. 2 Nisan 2018 tarihinde yapılan ASELSAN Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi olarak tekrar seçilmiş, aynı gün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.
17 Nisan 2018 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN’ün, Yönetim Kurulu Başkanlığı
görevinin yanında 27 Nisan 2018 tarihinden itibaren ASELSAN Genel Müdürü olarak göreve başlamasına karar
verilmiştir.

Görgün, 2023/286 numaralı ve 05.06.2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Savunma Sanayii Başkanlığı’na atanmıştır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu