Sırbistan Hava Kuvvetleri C295’in Yeni Operatörü Oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Sırbistan Savunma Bakanlığı iki adet Airbus C295 siparişi verdi. Bu sipariş ile Sırbistan Hava Kuvvetleri, C295 ailesinin dünya çapındaki 36. operatörü oldu.

Sözleşme, Madrid’de Sırbistan Cumhuriyeti ve İspanya’nın üst düzey hükümet üyelerinin huzurunda imzalandı. Bu sözleşmeye, İspanya Savunma Bakanlıkları ile Sırbistan Cumhuriyeti arasında, her iki ülke arasında gelecekteki savunma programlarının gelişimini incelemeyi amaçlayan Hükümetler Arası denetim anlaşması da eşlik edecek. Airbus, halihazırda Airbus’ın askeri operasyonlarını yürüten Sırbistan Cumhuriyeti ile yakın işbirliğini sürdürmeye ve geliştirmeye devam ediyor.

STM Banner

Taşıma konfigürasyonundaki iki uçak, modern aviyonik paketi Collins Aerospace Pro Line Fusion® ile donatılacak ve Sırbistan Cumhuriyeti’nin hava taşımacılığı yeteneklerinin geliştirilmesine katkıda bulunacak.

Teslimatların 2023 yılının sonlarında başlaması bekleniyor.

Bu siparişle birlikte 33 ülke Airbus C295’e güvenini gösterdi. Dünya çapında toplam 281 sipariş ve yarım milyondan fazla uçuş saatiyle C295, segmentinde tartışmasız lider konumdadır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu