SSB’de Havacılık Motor Malzemeleri Teknoloji Günü Düzenlendi

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nca, Ar-Ge çalışmaları hakkında farkındalığın artırılması ve elde edilen teknolojilerin daha verimli kullanılması amacıyla düzenlenen Teknoloji Paylaşım Günleri’nde bu sefer Havacılık Motor Malzemeleri ele alındı.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından son dönemde önemli Ar-Ge çalışmalarının yürütüldüğü alanlardan birisi olan Havacılık Motor Malzemeleri konusunda Teknoloji Paylaşım Günü gerçekleştirildi.

STM Banner

SSB Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, havacılık motoru alanında tecrübe ve bilgi birikimine sahip kurum ve kuruluşlardan, Türk Silahlı Kuvvetlerinden, üniversite ve araştırma kuruluşlarından, savunma sanayii firmalarından, ilgili SSB Daire/Grup Başkanlıklarından 150’yi aşkın temsilci iştirak etti.

Paylaşım günü, Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanlığı ile TEI-TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. sunumlarıyla başlayıp, Döküm ve Dövme Teknolojileri, Eklemeli İmalat ve Alaşım Teknolojileri olmak üzere teknolojilerine göre sınıflandırılmış üç ayrı oturumda devam etti. Program, gün sonunda yapılan değerlendirmeler akabinde sonlandı.

ÖNERİLEN İÇERİK: SSB 8 Yeni Ar-Ge Projesi Başlattı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu