Türk Savunma Sanayiinin Kabiliyetleri MSPO 2022’de Sergilenecek

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk Savunma Sanayii Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük Askeri Fuarı “MSPO Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı”na katılıyor. Türkiye, MSPO 2022’ye Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle yirmi altı firma ile Lider Ülke olarak katılım sağlayacak.

Bu yıl otuzuncusu yapılacak olan “MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı”; dünyanın dört bir yanından ülkelerin savunma sanayileri ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla 06- 09 Eylül 2022 tarihleri arasında Polonya’nın Kielce kentinde düzenlenecek.

STM Banner

MSPO’ya 2013 yılında- Lead Nation – Lider Ülke olarak katılan Türkiye, bu yıl yine MSPO’ya ikinci kez Lider Ülke olarak katılacak. MSPO 2022 fuarında Türkiye ile Polonya ve Avrupa ülkeleri arasındaki savunma sanayi işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi için zemin hazırlanması hedefleniyor.

Türkiye, MSPO 2022’ye Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle yirmi altı firma ile katılım sağlayacak. Fuar süresince Türk savunma sanayii firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve lojistik destek ürünleri, başta Avrupa olmak üzere tüm katılımcıların beğenisine sunulacak.

Fuar süresince Türk Resmi Heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve fuara katılacak diğer ülke heyetleri ile görüşmeler yapacak. Türkiye Milli Pavilyonu’nda, Polonya askeri yetkilileri başta olmak üzere fuar katılımcılarına Türk savunma sanayii ve ileri teknolojik yetenekleri hakkında bilgiler sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

FUARA KATILIM SAĞLAYACAK FİRMALAR:

 1. AKSA RUN FLAT(TEKCAN)
 2. ALP HAVACILIK
 3. ASELSAN
 4. ASFAT
 5. ATA SİLAH
 6. BAYKAR MAKİNA
 7. DORÇE
 8. GARANTİ KOMPOZİT
 9. HATSAN
 10. HAVELSAN
 11. İŞBİR ELEKTRİK
 12. KATMERCİLER
 13. KOLUMAN
 14. MKE
 15. NERO ENDUSTRİ
 16. NUROL MAKİNE
 17. REPKON
 18. ROKETSAN
 19. SAHA İSTANBUL
 20. SAMSUN YURT SAVUNMA
 21. SARSILMAZ
 22. STM
 23. TRANSVARO
 24. TUALCOM
 25. TURMAKS
 26. ZSR

ÖNERİLEN İÇERİK: MSPO 2022 Savunma Fuarı’na Rekor Katılım


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu