Vestel Savunma’nın ismi LENTATEK oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi üreticilerinden Vestel Savunma, global bir teknoloji şirketi olma vizyonu kapsamında isim değişikliğine gitti. Şirket 20 yılı aşkın bilgi birikimini, farklı sektörler ile yeni iş alanlarına taşıyacak.

Türk savunma sanayiinin önde gelen şirketlerinden Vestel Savunma, yeni ismi LENTATEK ile yeni alanlara girmeyi ve küresel rekabetteki gücünü yeni teknolojileriyle daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

STM Banner

Şirket insansız sistemler, hidrojen ve yakıt pili teknolojileri, komuta kontrol ve savunma teknolojilerinde yapılan Ar-GE çalışmaları, prototip ve ürün geliştirmeleri neticesinde kazandığı uzmanlık alanlarını yapay zeka, siber güvenlik ve büyük veri tabanlı çözümlerini yeni alanlarla birlikte daha geniş bir yelpazede müşterilerine sunacak. Yeni alanlar uzay teknolojileri, dijital sağlık teknolojileri, kritik tesis ve sınır güvenliği olacak.

LENTATEK Hakkında Şirket Açıklaması:

“Kuruluşumuzdan bu yana benimsediğimiz geleceği tasarlama vizyonumuzla geliştirdiğimiz her bir teknolojinin öncüsü olarak; yıllara sari edinmiş olduğumuz yazılım, donanım, test ve doğrulama ile sistem entegrasyonu yetkinliklerimizle; yapay zeka, siber güvenlik ve büyük veri tabanlı çözümlerimizi Teknoloji Mükemmeliyet Merkezimizde dünya standartların ötesinde tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Türkiye’nin önde gelen İHA platform üreticisi olarak insansız sistemler alanında her bir parçasını milli sermayemizle geliştirdiğimiz özgün sistemlerimizle geleceği şekillendiriyoruz.

LENATEK

Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri alanında çalışan dünyanın nadir şirketlerinden biri olarak yüzlerce Ar-Ge çalışmasına imza atmış olmanın ve üniversite sanayi işbirliğinde ileri teknoloji alanındaki çalışmalarda ödülle tescillenmiş bir modeli hayata geçirmenin verdiği derin tecrübeyle dünya standartlarının ötesindeki yeni nesil laboratuvarlarımızda, grubumuzun sürdürülebilirlik uygulamalarının temel stratejisi Akıllı Hayat 2030 vizyonuna uygun olarak, Temiz Enerjinin geleceğine yön veriyoruz.

Ülkemizin uzay politikaları alanındaki vizyon, strateji ve hedeflerini yakından takip ediyor, uzay teknolojileri alanındaki ihtiyaçlara yönelik yetenekli personel kadromuz ile insanlığın bilimsel bilgi ve tecrübesine katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Dünya çapında artan asimetrik tehditlere karşı vazgeçilmez bir gereklilik olan kritik tesis ve sınır güvenliği teknolojilerinde en yenilikçi ileri görüntüleme ve biyometrik güvenlik çözümleri sunuyoruz.

Teknolojinin gelişimiyle sağlık yönetimi, görüntüleme ve tedavi sistemleri gibi yüksek teknolojiyle bütünleşmiş modüler ve yapay zeka tabanlı hastalık teşhisi yapabilen sağlık sistemlerine yönelik çözümler sunuyoruz.

Başarının, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyanın üzerinde çalıştığımız teknolojilerdeki ihtiyaçlarını karşılamak ile mümkün olacağı bilinciyle yüksek seviyede eğitimli, tecrübeli ve yenilikçi yaklaşıma sahip insan kaynağımızla beklentilerin ötesinde ürün ve hizmet sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Gözümüz Gelecekte, Hayallerimiz Sınırların Ötesinde…”

LENTATEK Sosyal Medya Hesapları

https://www.linkedin.com/company/lentatek-resmi/

https://twitter.com/lentatek


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu