ABD Askerleri Türk Savunma Sanayii Ürünlerini Deneyimledi

Roketsan-ATMACA-Banner

EFES 2022 Tatbikatı’na katılan Amerikan askerleri, Türk savunma sanayii şirketleri tarafından geliştirilen ürünleri deneyimledi.

Türkiye’nin son dönemdeki en büyük askeri tatbikatlarından biri olan EFES-2022 Birleşik, Müşterek Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı, dost ve müttefik ülke unsurlarının da katılımıyla devam ediyor. İzmir’de icra edilen tatbikata, birçok yabancı ülke ordusu tarafından da katılım sağlanıyor.

STM Banner

Tatbikata katılan ABD’li askerler, Türk savunma sanayii şirketleri tarafından milli imkanlarla geliştirilen ürünleri deneyimlediler. Amerikan askerlerinin deneyimlediği ürünler arasında; KİRPİ Patlayıcı Madde Keşif İmha (PMKİ) Tim Aracı, MPT-76 Piyade Tüfeği ve Sırt Tipi RF Jammer bulunuyor. Ayrıca, Bangladeş ve Kosovalı askerlerin de MPT-76 Piyade Tüfeği ile tatbikatta görev aldıkları gözlemlendi.

ABD Ordusu mensubu Çavuş SOLIS, “Türkiye’deki EFES Tatbikat sahasındayım. Burada müttefiklerimiz ile birlikte çalışmaktan ve onların, özellikle de patlayıcı madde imha ve istihkam kabiliyetlerini öğrenmekten mutluluk duyuyorum.”

Yine EFES-2022 Tatbikatı kapsamında oluşturulan ‘Savunma Sanayii Sergisi’nde de yabancı askeri misafirler, Türk savunma sanayii şirketlerinin stantlarını ziyaret ediyor ve ürünler hakkında bilgi alıyorlar.

ÖNERİLEN İÇERİK: Son Yılların En Büyük Tatbikatı: EFES-2022


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu