ABD Avrupa Kuvvetleri Komutanı’ndan S-400 açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) ve NATO Müttefik Kuvvetler Yüksek Komutanlığı (SECEUR) Komutanı Orgeneral Tod D. Wolters, Ankara’nın S-400 füze savunma sistemleri alma eğiliminde olmasına rağmen ABD’nin Türkiye’yle müttefiklik ilişkilerini korumak istediğini söyledi.

Brüksel’de yapılan NATO Askeri Komitesi Genelkurmay Başkanları Toplantısı’ndan sonra basın toplantısı düzenleyen Wolters, S-400 konusunda açıklamalarda bulundu.

STM Banner

“İstişarelere devam ediyoruz, çözüm arıyoruz. ABD, görüşünü ortaya koydu ve kabul edilebilir müttefiklik ilişkilerinin sürdürülmesi için çalışmaya devam edecek” diyen Wolters, Türkiye’nin NATO için önemli bir müttefik olduğunun altını çizdi.

Wolters, ABD’nin Türkiye’nin S-400 sistemleri alma eğilimi nedeniyle duyduğu endişelerden kurtulamadığını sözlerine ekledi.


Kaynak: Sputnik

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Ha gayret; Asil Türk devlet I’m. Milletim. Muhtaç olduğun kudret Asil kanında ve imanın da mevcuttur. 17 yıldan beri başımız dik, duruşumuz sağlam, kararları kendimiz alıyor, kendimiz ahkâm kesiyoruz.” Biz biliriz bizim islerimizi bizim işlerimiz kimseden sorulmamistir.” Allah’ın inayetiyle çok kısa zamanda büyük daha büyük işler başaracağız.Bolgenin değil, dünyanın gücü başta biz olacağız, küresel güçlerin dağılımını bizim elimizde olarak, yurutecegiz. Alemi nizamı biz yapacağız. Tüm Evren huzur bulacak. Adalet nasılmış tüm dünyanın gözü önünde bizzat yaşatarak tanıklık edecekler. Bu bir rüya değil, Inşaallah!!! Tarih tekerrürden ibarettir. Saygılarımla selamlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu