ABD Başkanı Trump’tan çekilmeye yönelik açıklama

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD Başkanı Donald Trump, Fırat’ın doğusunda yer alan ABD Kuvvetlerinin geri çekilmesine yönelik Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Trump tarafından yapılan açıklamada “ABD’nin yıllar önce Suriye’de 30 gün kalması gerekiyordu. Biz kaldık ve görünürde amacı olamayan bir muharebeye gitgide daha derinden battık. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi. Onlar on yıllardır Türkiye ile savaşıyorlar. Bu savaşta neredeyse 3 yıl beklemede kaldım. Ama artık çoğu aşiretler arası olan bu gülünç ve sonsuz savaşlardan çıkmamızın ve askerlerimizi geri getirmemizin zamanı geldi. Bizim yararımıza olan her yerde savaşacağız ve sadece kazanmak için savaşacağız. Ancak artık bu sonu olmayan saçma savaşlardan çıkmamızın zamanı geldi. Türkiye, Avrupa, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Kürtler şimdi bu işe çözüm bulmalılar” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusunda yer alan terör hedeflerine karşı gerçekleştirilecek Barış Pınarı Harekatı’nın, bu hafta içerisinde başlaması bekleniyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu