ABD Uzay Kuvvetleri kuruluyor

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD Başkanı Donald Trump, “2020 Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasasını” imzaladı. İmzalanan yasa ile birlikte, ABD Ordusunun altıncı kolu olarak ABD Uzay Kuvvetleri Komutanlığı’nın kurulması da onaylandı.

Konuyla ilgili olarak Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı Pentagon’dan yapılan açıklamada, “Milletimizin silahlı kuvvetleri için yeni bir çağın başlangıcındayız. ABD Uzay Kuvvetleri’nin kurulması, milletimizin tarihi bir olay ve stratejik bir zorunluluktur. Uzay; yaşam tarzımız, ekonomimiz ve ulusal güvenliğimiz için o kadar önemli hale geldi ki, onu düşmanca eylemlerden korumak için ulus olarak hazırlanmalıyız” ifadelerine yer verildi.

STM Banner

ABD Genelkurmay Başkanı Mark A. Milley, “Uzay, milletimizin ekonomik çıkarları, ulusal güvenliği ve yaşam biçimi için kritik öneme sahiptir. Askeri operasyonlarda, uzay sadece diğer alanlarda muharebe operasyonlarını desteklediğimiz bir yer değil, kendi başına bir savaş alanı. Düşmanlarımız bizi tehdit etmek için yetenekler geliştiriyor ve kullanıyorlar. Bu yüzden artık kabul edemeyiz. ABD Uzay Kuvvetleri, milletimizin bugün ve gelecekteki uzaydaki ulusal çıkarlarımızı savunmak için atacağı gerekli ve önemli adımdır.” dedi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu