Afganistan’da Black Hawk düştü

Roketsan-ATMACA-Banner

Afganistan’ın Helmand eyaletinin Kajaki bölgesinde, bugün saat 08:40 sularında Afgan Hava Kuvvetleri’ne ait UH-60 Black Hawk tipi genel maksat helikopteri düştü.

Edinilen bilgiye göre söz konusu olayda, Afgan Ulusal Ordusu (ANA) mensubu beş asker hafif şekilde yaralandı. Afganistan Savunma Bakanlığı tarafından söz konusu helikopterin teknik sorunlar sebebi ile kırım geçirdiği açıklanırken, bazı yerel medya kanalları ise helikopterin Taliban tarafından düşürüldüğünü iddia etti.

STM Banner

Afgan Ulusal Ordusu (ANA), ABD Ordusu tarafından sağlanan teknik destek ile uzun zamandır Taliban terör örgütü ile mücadele ediyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Teknik sorunlardan kırım geçirmişmiş. Kah-kah ! Ne desinler ki ? Dış basında daha net fotoğraflar var. Kırımla mecburi iniş yaptıysa helikopterin diğer yarısı nerede ? Rus Hind’lerine karşı dünya kadar
    Stinger dağıtmışlardı. Bunları keklik gibi indirmişti Taliban da. Şimdi de Ruslar aynısını yapıyorlar. Eh, etme bulma dünyası. Belki de Amerikadan aldıkları o eski Stingerlerle becerdiler, kimbilir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu