AH-64 Apache’den Suriye’de acil iniş

Roketsan-ATMACA-Banner

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ne ait AH-64 Apache tipi bir taarruz helikopteri, Suriye’nin kuzeyinde bulunan Hasiçi bölgesi yakınlarında acil iniş gerçekleştirdi.

Edinilen bilgiye göre; Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ne ait AH-64 Apache tipi bir taarruz helikopteri, Suriye’nin Hasiçi şehri yakınlarındaki bir alana acil iniş gerçekleştirdi. Suriye basını, ilk etapta olayı “Hasiçi’nde ABD helikopteri düşürüldü” şeklinde duyursa da gerçek kısa süre içerisinde anlaşıldı.

STM Banner

Karma Müşterek Görev Gücü (OIR) Sözcüsü Albay Wayne Marotto; Koalisyona ait AH-64 Apache tipi taarruz helikopterinin, 15 Eylül 2020 tarihinde saat 09:30 sularında Suriye’nin kuzeyine acil iniş gerçekleştirdiğini açıkladı. Olayın herhangi bir çatışma sonucu meydana gelmediğini belirten Marotto, helikopterin motor arızası yaşadığını ve olayda kimsenin yara almadığını belirtti.

Söz konusu helikopterde bulunan iki pilot, bölgedeki ABD Ordusu’na bağlı ani müdahale timi tarafından bir üsse götürüldü.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Albayın soyadı bile çok şeyi açıklıyor. İsabet alıp mecburi iniş bile yapsa herhalde itiraf etmez. Hangi sirkeci
    “Benim sirkem ekşi” der ki ? Çift motorlu, dünyanın en gelişmişi olduğunu iddia ettikleri platform gerçekten arıza sebebiyle de inmiş olabilir. Hakeza olmayabilir de. Basına verilen fotoğraf ise önemsiz. Olayın basına aksaması ise önemli. Mümkün olsa herhalde gizlerlerdi. Mikropluk,şeytanlık peşindelerdi elbet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu