Ahmet Akyol TOBB Savunma Sanayi Meclisi Başkanı oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Savunma Sanayi Meclisi’nde, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol başkan seçildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Savunma Sanayi Meclisi toplantısı; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Büyüksimitci ve Seyit Ardıç’ın başkanlığında, TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ve sektör temsilcilerinin katılımıyla TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirildi.​

STM Banner

Toplantı sırasında, Prof. Dr. Haluk Görgün’ün Savunma Sanayii Başkanı olması sebebiyle boşalan TOBB Türkiye Savunma Sanayi Meclisi Başkanlığı koltuğuna oy birliğiyle ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol seçildi. Toplantıda, sektörün genel değerlendirmesi yapılarak gelecek projeksiyonları istişare edildi.

Toplantıda ayrıca; Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi Türkiye Marka Ofisi Koordinatörü Nur Özkan Erbay tarafından “Savunma Sanayinde Marka İletişimi” konu başlıklı bir sunum gerçekleştirildi.

TOBB-SSM

TOBB Savunma Sanayi Meclisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Savunma Sanayi Meclisi (TOBB SSM), Türkiye’nin savunma sanayi sektörünü güçlendirmek ve geliştirmek amacıyla kilit bir rol üstlenmektedir. Meclisin temel işlevleri, şu şekildedir:

1. İşbirliği ve İletişim: TOBB SSM, savunma sanayi sektöründeki işletmeler, üniversiteler, araştırma merkezleri ve kamu kurumları arasında işbirliği ve iletişimi teşvik ediyor. Meclis, sektördeki tüm paydaşların bir araya gelmesine olanak tanıyor ve bilgi paylaşımını destekliyor.

2. Politika ve Strateji Geliştirme: Savunma sanayi politikaları ve stratejilerinin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. TOBB SSM, sektörün büyümesini ve rekabetçiliğini artırmak için politika önerileri sunuyor.

3. İnovasyon ve Ar-Ge: TOBB SSM, sektörde inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerini teşvik ediyor. Yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesine ve uygulanmasına destek veriyor.

4. Düzenlemeler ve Standartlar: Meclis, savunma sanayi sektörünün düzenlemeleri ve standartlarını izliyor ve bu konularda rehberlik yapıyor. Sektördeki değişiklikleri ve gereksinimleri yakından takip ediyor.

İLGİLİ İÇERİK: ASELSAN Albatros Kamikaze İDA’nın gemiyi batırdığı anlar


Kaynak: SavunmaSanayiST.com, TOBB

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu