Akdeniz’de ABD’den Rusya’ya mesaj!

Roketsan-ATMACA-Banner

Akdeniz’de, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait USS Abraham Lincoln ve USS John C. Stennis uçak gemileri bir araya gelerek Rusya’ya karşı adeta şov yaptı. ABD’nin Rusya Büyükelçisi Jon Hunstman ve ABD Deniz Kuvvetleri Avrupa komutanı John Foggo, C-2A Greyhound uçağı ile USS Abraham Lincoln uçak gemisine iniş yaptı. Aynı sınıf iki uçak gemisinin birlikte gerçekleştireceği tatbikatların başlangıcı için bir araya gelen ikili Rusya’ya karşı önemli mesajlar verdi.

Jon Hunstman, Bu gemilerin sağladığı güçlü savunmalar ile birlikte diplomatik iletişim ve diyalog, Rusya’ya ABD ile gerçekten daha iyi ilişkiler kurmak istiyorsa, dünyadaki istikrarsızlaştırıcı faaliyetlerini durdurması gerektiğini gösteriyor dedi.

STM Banner

Uçak gemisi ile ilgili görsel sonucu

Mesajı alan Rusya’dan ilk açıklama Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergei Ryabkov’dan geldi. Sergei Ryabkov; Amerikan megafon diplomasisinin megaton diplomasisine dönüşmeyeceğine inanmak istiyorum. Rusya’daki ABD büyükelçisinin böyle bir açıklamada bulunmasına üzüldük diyerek aynı zamanda yapıcı diyaloglar kurabilmek için fırsatlar bulunamadığından dem vurdu.

uss abraham lincoln ile ilgili görsel sonucu

Rus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova da ABD’ye tarihi incelemesini şu sözlerle tavsiye etti: Napoleon Bonapart, Charles XII gibi Rusya’nın defalarca öneride bulunduğu tehditlerle karşı karşıya kaldığını ve tüm tehditleri bertaraf ettiğini ve bu çabanın boşuna olduğunu göstermeyi başardı.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde 2 ABD uçak gemisi ve beraberindeki filolar Akdeniz’de birlikte koordine saldırılar için eğitim ve tatbikatlara devam ediyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu