Almanya’nın en modern fırkateyni hizmete alındı

Roketsan-ATMACA-Banner

Alman Deniz Kuvvetleri (Deutsche Marine) Komutanlığı’nın en modern fırkateyni olan Nordrhein-Westfalen (F-125), bugün hizmete alındı.

Edinilen bilgiye göre Nordrhein-Westfalen fırakteyninin envantere girişi dolayısı ile COVID-19 önlemleri alınarak küçük çaplı bir tören düzenlendi. “Nordrhein-Westfalen”, “Baden-Württemberg” den sonra Alman Donanması’na teslim edilecek dört Baden-Württemberg sınıfı fırkateynin ikincisi oldu.

STM Banner

Thyssenkrupp tarafından yapılan açıklamaya göre; oldukça karmaşık sistemleri ve yaklaşık 28.000 sensörüyle tamamen yeniden tasarlanan F125 sınıfı gemiler, çok yüksek derecede otomasyona sahiptir ve bu da önceki fırkateyn sınıflarına kıyasla mürettebat sayısını yarıya indirmeyi mümkün kılar. Dört firmanın inşaat sözleşmesi Haziran 2007’de yürürlüğe girmiştir. Bunu; konsept, tasarım ve detaylı inşaat aşaması izlemiştir. F125’teki son derece karmaşık sistemlerin yaklaşık yüzde 90’ı, bu tür bir gemi için özel olarak yeni geliştirildi.

F125; 149 metre uzunluğa, 18 metre genişliğe, 26 knot azami hıza, 7.200 ton deplasmana ve 190 kişilik azami mürettebat kapasitesine sahiptir.

Önerilen İçerik:

İ (İSTİF) Sınıfı Fırkateyn Özellikleri


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu