Alp Havacılık’ın kritik projesi ödül getirdi

Roketsan-ATMACA-Banner

Alp Havacılık’ın imalat süreçlerinde uyguladığı “Seramik Freze-Yüksek Nikel Alaşımlı Bütünleşik Kanatçıklı Kompresör Disklerinin Frezelenmesi” Projesi, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023’de, 596 projenin değerlendirildiği Yerlileştirme Kategorisinde birinci seçildi.

Alp Havacılık, geliştirdiği bu özgün teknoloji ile bütünleşik kanatçıklı jet motor kompressor nikel disklerini (Ni IBR/Blisk), maliyet ve verim avantajı sağlayacak şekilde üretiyor.

STM Banner

Ödül, Gebze Kocaeli Bilişim Vadisinde 27 Ocak 2024’de gerçekleşen ödül töreninde, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş tarafından Alp Havacılık Mühendislik ve Tasarım Direktörü Atilla Kaya’ya takdim edildi.

“TS1400 MOTORU AKSESUAR DİŞLİ KUTUSU” Projesi’ne Teşekkür Belgesi

Alp-Havacılık

9. Verimlilik Proje Ödülleri 2023 “Ar-Ge Verimlilik Projeleri” kategorisinde değerlendirilen;  tasarım, üretim, montaj ve test süreçlerinin tamamının Alp Havacılık’ın sorumluluğunda olduğu ve GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri’nin motorunda da kullanılan “TS1400 Aksesuar Dişli Kutusu” projesi de, ilk 5 proje içerisinde yer alarak teşekkür belgesi almaya hak kazandı.


Kaynak: Alp Havacılık

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu