Amerika’da hava durumları Volo radomlarına emanet

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma ve havacılık sanayii firmalarından Volo, Amerika’da yeni bir başarıya imza attı. Amerikan Meteoroloji Dairesi radar radomlarının üretimini Volo gerçekleştirecek.

Amerikan Meteoroloji Dairesi radarlarının radomlarının üretimi, Volo’ya iş paketi olarak verildi. Radomlar, radar sistemlerinin dış yüzeyini koruyan ve sinyal kayıplarını minimize eden kritik bileşenler olarak biliniyor. Volo Kompozit, radomları üretirken gelişmiş kompozit teknolojilerini kullanacak ve böylece en az RF kaybına sahip radomların üretimini gerçekleştirecek.

STM Banner

Türkiye’de uzun yıllardır sınıfının en az kayıplı radomları, Volo Kompozit tarafından üretiliyor. Volo, bu alanda şu ana kadar 16’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdi. Volo Kompozit’in bu projede üreteceği radomlar, meteorolojik gözlem sistemlerinin daha kesin, hızlı ve güvenilir veriler üretmesine yardımcı olacak.

Üretilecek radomlar, Kuzey Kutup Noktası’na oldukça yakın zorlu konumlarda görev yapacak.
Toplamda 60’dan fazla radom üretilecek ve böylelikle geniş bir coğrafi alanda hava durumu gözlemi yapılacak. Proje sonuçları; hava, deniz ve kara taşımacılığı, tarım, enerji ve birçok sektörde daha etkili kararlar alınmasına katkı sağlayacak.

Volo-Radom

Konuyla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, “Bu proje, Volo Kompozit’in teknolojik yenilikçiliği ve mükemmel üretim kapasitesini yineleyen bir örnek olacaktır. Biz, bu heyecan verici projenin başarıyla sonuçlanacağına ve ülkemize ve dünyaya büyük faydalar sağlayacağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ İÇERİK: Volo Kompozit’ten Airbus H125 helikopteriyle ihracat atılımı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu