ARES Shipyard’a üst düzey ziyaret

Roketsan-ATMACA-Banner

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Antalya Valiliği’nden gelen üst düzey heyet, Türk savunma sanayiinin önde gelen tersanelerinden olan ARES Shipyard’ı ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre; İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri ERDİL, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet KENDİR ve Antalya Valisi Ersin YAZICI ile beraberindeki heyet, Türk savunma sanayiinin önde gelen tersanelerinden olan ARES Shipyard’ı ziyaret etti.

STM Banner

İçişleri Bakanlığı heyetinin ziyareti esnasında, üretim faaliyetleri devam eden ARES 35 FPB Süratli Devriye Botu başta olmak üzere devam eden projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunduğu tahmin ediliyor.

Türkiye’nin gemi inşa tarihindeki en büyük seri üretim olan ve 122 adet ARES 35 FPB Süratli Devriye Botu (105 adedi Sahil Güvenlik K.lığı, 17 adedi Emniyet Genel Müdürlüğü)’nun inşasını kapsayan proje kapsamında ARES Shipyard, prototip botun üretimini bu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

Ares-35-FPB

Hatırlanacağı üzere ARES Tersanesi; geçtiğimiz haftalarda, Meteksan Savunma ile ortak olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk silahlı insansız deniz aracı (SİDA) ULAQ‘ın lansmanını gerçekleştirmişti.

ARES Tersanesi Hakkında:

Antalya Serbest Bölgesinde konuşlu 5 (beş) üretim tesisinde, çeşitli sınıf ve boylarda yüzün üzerinde gemi inşa etmiş olan ve %100 milli sermaye ile teşkilli ARES Tersanesi, sahip olduğu genç ve dinamik personel kadrosu, müşteri odaklı tasarım çözümleri, son kullanıcı memnuniyeti ve ömür boyu destek prensibiyle her türlü askeri ve ticari deniz platformu ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ARES’in başarısının temelinde, ihracat odaklı çalışması, dünyanın önde gelen tasarım ve donanım tedarikçileri ile işbirliği içinde olması, son teknoloji ekipman ve yüksek vasıflı insan gücüne yatırım yapması, üstün tasarım ve kaliteye sahip olan, sınıfının en iyi deniz platformlarını inşa etmesi ve bunun yanında müşterilerin her kademedeki talep ve beklentilerini karşılayabilmek için son kullanıcılarla daima açık iletişim halinde olması bulunmaktadır.

Bu prensiplerle ARES Tersanesi, Avrupa’nın en büyük kompozit ve alüminyum gemi inşa firmalarından biri olmuş, Dünyanın En İyi Karakol Gemisi Üreticisi, Türkiye’nin sektörden bağımsız en hızlı büyüyen şirketi ve en büyük gemi ihracatçısı unvanlarına hak kazanmıştır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu