ASELSAN’a CDP’den ödül

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, Dünyanın en prestijli çevre projesi CDP’de ödül aldı. ASELSAN’ın ödülü Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Karataş’a takdim edildi.

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Karataş, aynı gün yapılan CDP İklim Konferansındaki Başarının Sırrı: İklim Değişikliği Stratejilerini Belirlemede Yönetim Kurulların ve Yöneticilerin Rolü konulu Liderler Panelinde konuşmacı olarak yer aldı.

Karbon Saydamlık Projesi (Carbon Disclosure Project-CDP) Nedir?

Dünyanın en prestijli çevre projelerinden biri sayılan CDP, şirketlerin iklim stratejilerinin kamuoyuna açıklanmasını sağlayarak, performans iyileştirmesi yapma imkânı veriyor. Tüm dünyada marka değeri, yatırımcı ilişkileri çalışmaları ve sürdürülebilirlik raporu için önem arz eden CDP raporuna, gönüllü olarak Türkiye’den BİST-100 şirketleri ve diğer firmalar katılım sağlıyor.

ASELSAN’ın CDP Başarısı

2018 yılında ASELSAN, küresel ve ülke ortalamasının üstünde performans göstererek puanını “B” seviyesinden “A-” seviyesine yükseltti. ASELSAN, bu seviye ile ülkemizde en yüksek puanı alan ilk iki firma arasına girdi. Dünyada ise önemli savunma sanayi liderleriyle aynı puanı aldı.

İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen ödül töreninde ASELSAN, yaptığı başarılı çalışmaları dinleyiciler ile paylaşmak için panelist olarak yer aldı ve etkinlik sonunda ASELSAN’a iklim değişikliği liderliği adına ödülü takdim edildi.

Savunma Sanayi Liderlerinin Puan Durumu

2012 2013* 2014 2015 2016** 2017 2018
ASELSAN 73 D 85 C 95 B B B A-
Thales 68 C 88 C 90 A 98 A- A- A- A-
Raytheon 90 B 98 A 97 B 98 A A- A- A-
Lockheed Martin 93 A 91 A 98 A 100 A- A A A
Northrop Grumman 90 A 99 A 98 A 100 A- A- A- A-

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu