ASELSAN’da 2 yeni Genel Müdür Yardımcısı ataması

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN’da Savunma Sistemleri Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığına Zekeriyya Şahin, Mikroelektronik-Güdüm-Elektro-Optik Genel Müdür Yardımcılığına ise Murat Karataş atandı.

Edinilen bilgiye göre; ASELSAN‘da iki yeni genel müdür yardımcısı ataması gerçekleştirildi. Savunma Sistemleri Teknolojileri Sektör Başkanı olarak Zekerriyya Şahin ve Mikroelektronik-Güdüm-Elektro-Optik Sektör Başkanı olarak ise Murat Karataş atandı.

STM Banner

Zekeriyya Şahin

Zekeriyya Şahin 1983 yılında Trabzonda doğmuştur. 2005 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde Sualtı Akustiği alanında 2008 yılında tamamlamıştır.

2005 yılında ASELSANda Aday Mühendis olarak başladığı çalışma hayatında farklı projelerde Elektronik Tasarım Mühendisi, Sistem Mühendisi ve Teknik Yöneticilik görevlerini yürütmüştür.  2014-2019 yılları arasında Torpido ve Torpido Karşı Tedbir Sistemleri Program Müdürlüğü, 2019-2021 yılları arasında Elektronik ve Yazılım Tasarım Direktörlüğü, 2021-2024 yılları arasında ise Deniz Sistemleri Program Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür.

Zekeriyya

19.01.2024 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile ASELSAN Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Evli ve dört çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Murat Karataş

Murat KARATAŞ, 1977 yılında Çanakkale’de doğmuştur. 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çalışma hayatına 2000 yılında ASELSAN’da Aday Mühendis olarak başlamıştır. 2000-2008 yılları arasında Elektronik Tasarım Mühendisi olarak farklı projelerde önemli roller almış, 2008 yılında Sistem Mühendisliği Bölümüne geçiş yapmıştır. 2008-2014 yılları arasında kritik hava savunma projelerinin sistem mühendisliği ve teknik yöneticilik görevlerini yürütmüştür.

Murat-Karataş

2014 yılında Hava Savunma Top ve Akıllı Mühimmat Sistemleri Program Direktörü olarak atanmıştır. 2018 yılına kadar yürüttüğü bu görevi sonrasında, tüm hava savunma projelerinden sorumlu Hava ve Füze Savunma Sistemleri Program Direktörü olarak atanmıştır.

19.01.2024 tarihli ASELSAN Yönetim Kurulu kararı ile Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Murat KARATAŞ evli ve iki çocuk babasıdır.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu