ASELSAN’dan emniyete kriptolu telsiz ağı

Roketsan-ATMACA-Banner

Türk savunma sanayiinin lokomotif kuruluşu ASELSAN, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’nün kriptolu telsiz ağını genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kriptolu telsiz haberleşmesi yeteneği kazandıran ASELSAN, bu kapsamda şu ana kadar 22 ilde “Sayısal Haberleşme Şebekesi” kurulumunu tamamladı. Halihazırda 2 ilde bu şebekenin kurulumunda devam eden ASELSAN, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile imzaladığı sözleşme çerçevesinde 2 ile daha “Sayısal Haberleşme Şebekesi” kurulumu gerçekleştirecek.

STM Banner

Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Savunma sanayiimiz çalışmalarını sürdürüyor. EGM’nin kriptolu telsiz ağını yeni teknolojilerle genişletiyoruz.

22 ilde kullanılan şebekenin 2 ilde kurulumu sürerken, ASELSAN ile imzaladığımız yeni sözleşmeyle 2 ilde daha Sayısal Haberleşme Şebekesi kurulacak. Bu sözleşmeyle ilk defa bir ilimizde geniş bant sistemine geçiyoruz.

Kriptolu telsiz ağı, aselsan, emniyet genel müdürlüğü, sayısal haberleşme şebekesi, egm kriptolu telsiz ağı

Geniş bant ile milli kriptolu olarak video ve fotoğraf gönderme, konum bilgileri paylaşma, parmak izi ve yüz tanıma bilgilerini aktarma, bireysel ve grup modunda mesajlaşma gibi yeni özellikler olacak.

Geniş Bant sisteminin bileşenleri, ULAK A.Ş, diğer sistemler ise ASELSAN tarafından geliştirilen yerli ürünlerden oluşacak. Bu sistemi, kullanacağımız şehrimizde edinilecek tecrübeyle diğer illerimize de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu