ASELSAN’dan Enerjiye Milyonlarca Dolarlık Yatırım

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN, enerji sektörüne yeni bir yatırım yapmayı hedefliyor. Edinilen bilgiye göre yatırımın büyüklüğü, ‘iki haneli milyon dolar’ seviyesinde olacak.

ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN ve Genel Müdür Yardımcıları, geçtiğimiz günlerde Türk savunma basını ile bir araya geldiler. Basın buluşması esnasında Genel Müdür GÖRGÜN, ASELSAN’ın güncel durumuyla ilgili çeşitli bilgiler verdi.

STM Banner

Edinilen bilgiye göre 2020 yılı içerisinde 456 milyon ABD Doları ihracat gerçekleştiren ASELSAN, 2021 yılı içerisinde ise 500 milyon ABD Doları’ndan fazla ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca şirket, savunma dışındaki alanlara yönelik yatırımlarını da sürdürüyor. Prof. Dr. GÖRGÜN tarafından yapılan açıklamaya göre ASELSAN, kısa süre içerisinde enerji sektörüne yönelik ‘iki haneli milyon dolar’ seviyesinde bir yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Söz konusu yatırım, güneş enerjisi ile rüzgar enerjisi alanlarında gerçekleştirilecek.

Halihazırda ASELSAN; Enerji Yönetimi ve Akıllı Şebeke Sistemleri, Güç Dönüştürücüler ve Hibrit Enerji Sistemleri alanlarında ürünler üretmiş durumda.

ÖNERİLEN İÇERİK: ASELSAN’dan Elektronik Harp Sistemi İhracatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu