ASELSAN’dan FIRAT-M60T Projesinde Lojistik Destek

Roketsan-ATMACA-Banner

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında FIRAT- M60T projesi sözleşmesine yönelik sözleşme değişikliği imzalandı. Sözleşme değişikliği kapsamında M60T tanklarına kazandırılan ilave yeteneklerin yanı sıra, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki tankların savunma yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlandı.

ASELSAN tarafından FIRAT-M60T projesi kapsamında gerçekleştirilen tank modernizasyonlarında atış gücü ve beka yeteneklerinin arttırılmasının yanı sıra ürün garantisi dönemleri tamamlanan sistemlere üç yıl boyunca performans garantisi hizmeti veriliyor. ASELSAN, hem ürün garantisi hem performans garantisi döneminde yerinde bakım onarım desteği veriyor ve fabrika seviyesi bakım onarım faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

STM Banner

Proje kapsamında 7/24 çalışan ASELSAN müşteri destek hattına kullanıcı personelden gelen bakım onarım bildirimlerine ASELSAN tarafından ortalama 24 saat içerisinde müdahale edilmekte olup, bu sayede gerek müşteri memnuniyeti gerekse de tankın idamesine yönelik yetenekler üst seviyelere çıkarıldı.

Ürün ve performans garantisi ile sözleşme kapsamında bulunan M60T tanklarında yer alan ASELSAN ürünlerine, özgü bir ürün desteği stratejisi geliştirildi ve harekât bölgesinde kullanılmakta olan kritik öneme sahip ürünlerin yüksek seviyede göreve hazır olmalarının sağlanması amaçlandı.

ASELSAN SST Sektör Başkanlığı tarafından imzalanan sözleşmede, Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) ve Radar ve Elektronik Harp Sistemleri (REHİS) Sektör Başkanlıkları paydaş olarak yer alıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com (Basın Bülteni)

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu