Avrupa’nın ortak uçak gemisi yolda

Roketsan-ATMACA-Banner

DW Türkçe’nin haberine göre Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) Genel Başkanı Kramp-Karrenbauer’in Avrupa Birliğine ait ortak uçak gemisi üretilmesi fikrine Almanya Başbakanı Merkel’den destek geldi.

Fikri olumlu bulduğunu belirten Merkel, “Avrupa nezdinde bu tür bir silaha sahip olmamızı doğru ve iyi buluyorum. Bu konuda çalışmaya da hazırım. ” diye konuştu. Karrenbauer’in düşüncelerini “doğru tutum” olarak değerlendiren Merkel, “Bu, gelecek için çok iyi bir konsept” dedi.

STM Banner

Ä°lgili resim

Avrupa ülkeleri, Avrupa Birliği’nin ortak olarak kullanması için bir uçak gemisi üretilmesi konusunda hem fikir olarak görülüyor. Son zamanlarda Almanya ve Fransa gibi ülkelerin ABD’ye karşı olan tutumlarının değişmesi, mevcut olan ABD bağımlılığına karşı harekete geçilmesinin son adamı olarak değerlendirilebilecek bu ortak uçak gemisi projesini ABD’nin nasıl karşılayacağı ise merak konusu…


  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Ortak bir avrupa ordusu için önemli bir adım olabilir bu haber. Ortak bir orduya sahip avrupa birliğine komşu olarak yaşamak bizim için daha zorlu bir geleceğin habercisi diye düşünüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu