AYESAŞ’tan Azerbaycan’da Yeni İş Birliği

Roketsan-ATMACA-Banner

AYESAŞ ve Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü’nün imzaladığı iş birliği kapsamında hava ve kara platformlarında kullanılan kaza uyarı cihazlarının ortak geliştirilmesi başta olmak üzere öz kaynaklarla yapılacak Ar-Ge çalışmaları için ortak araştırma ve geliştirme ihtiyaçları karşılanacak.

Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü (Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Еlmi-Tədqiqаt İnstitutu (AR MSN ETİ) ) ile Aydın Yazılım Elektronik ve Sanayi A.Ş. arasında 27 Aralık’ta Bakü’de imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde; hava ve kara platformlarında kullanılan kaza uyarı cihazlarının ortak geliştirilmesi başta olmak üzere öz kaynaklarla yapılacak Ar-Ge çalışmaları için ortak araştırma ve geliştirme konularında anlaşmaya varıldı.

STM Banner

AYESAŞ’ın sistem mühendisliği konularındaki yaptığı çalışmalar ve kendini ispat etmiş çözümleri sayesinde edindiği 30 seneyi aşkın tecrübelerini söz konusu projelere ve Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü’ne aktarması hedefleniyor. İş birliği süresince her iki ülkenin mühendislerinin ortak çalışmaları ile söz konusu projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor.


Kaynak: Haber Merkezi

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu