LENTATEK’ten Azerbaycan’da ‘Yakıt Pilli Mini İHA’ Anlaşması

Roketsan-ATMACA-Banner

Lentatek, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü ile imzaladığı iş birliği kapsamında, savunma ve güvenlik alanlarında ortak projeler geliştirmek üzere el sıkıştı.

Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü (Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin Еlmi-Tədqiqаt İnstitutu (AR MSN ETİ) ) ve Lentatek Havacılık, Uzay ve Teknoloji A.Ş., 27 Aralık’ta, Bakü’de imzaladıkları iş birliği anlaşması kapsamında yakıt pili ile çalışan mini İHA dahil Yakıt Pili Teknolojileri ve Dijital Askeri Sağlık Çözümleri başta olmak üzere, savunma ve güvenlik alanında öz kaynaklar ile ortak araştırma geliştirme çalışmaları için anlaşmaya vardı.

STM Banner

Aynı zamanda; Lentatek’in ana uzmanlık alanlarından Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri ile İnsansız Hava Sistemleri konularındaki yetkinliklerini, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı Bilimsel Araştırma Enstitüsü’yle birlikte geliştireceği çalışmalara aktararak, Yakıt Pilli Mini İnsansız Hava Aracı geliştirilmesi için Ar-Ge çalışmaları yapılması hedefleniyor. İş birliği anlaşması sayesinde projelerin her iki ülkenin mühendislerinin ortak çalışmaları ile hayata geçirilmesi planlanıyor.

Lentatek, geliştirdiği Dijital Askeri Sağlık Çözümleriyle çatışma ortamında görevli askeri personelden gelen tüm sağlık parametrelerini, bu kişilerin sağlık durumlarını ve takip aktivitelerini elektronik iletişim kullanarak bir yerden diğerine, doğru ve güvenli şekilde aktarılmasını sağlıyor. Lentatek bu yeteneğiyle ilk kez uluslararası düzeyde bir iş birliğine adım atmış oldu.

ÖNERİLEN İÇERİK: AYESAŞ’tan Azerbaycan’da Yeni İş Birliği


Kaynak: Haber Merkezi

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu