Azerbaycan ile Sırbistan’dan Savunma Sanayii Kararı

Roketsan-ATMACA-Banner

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ile Sırbistan’ın savunma sanayisinde potansiyeli olduğunu belirterek, “Bu potansiyeli birleştirmek için fiili adımların atılması bekleniyor.” dedi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, çalışma ziyareti için geldiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le görüştü.

STM Banner

Cumhurbaşkanı Aliyev, Sırbistan’a yaptığı ziyarette savunma sanayi alanında da ilgili talimatlar verdiklerini belirterek, “Her iki ülkenin bu alanda potansiyeli var ve bu potansiyeli birleştirmek için fiili adımların atılması bekleniyor.” diye konuştu.

Savunma alanında diğer dünya ülkeleriyle yakın konuma gelebilmek için adım atmalıyız

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic de iki ülke arasında güçlü bir dostluk olduğunu yineleyerek, bugünkü görüşmede yeni işbirliği alanlarında kararlar aldıklarını dile getirdi.

Vucic, “Birçok konuda tecrübe alışverişine açığız. Biz de bazı silahlar yapıyoruz. Bunları birlikte modernize etmek isteriz. Savunma alanında diğer dünya ülkeleriyle yakın konuma gelebilmek için adım atmalıyız. Bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız.” dedi.

Azerbaycan ile özellikle enerji alanında çok sayıda proje geliştirebileceklerini aktaran Vucic, elektrik ve gazın kendileri için oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Vucic, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Guliyev’le görüştü

Aleksandar Vucic, temasları kapsamında Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Medet Guliyev’le de bir araya geldi.

Görüşmede, iki ülke arasında savunma sanayi alanında işbirliği konuları ele alındı.


Kaynak: AA

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu