Bakan AKAR, Ege Denizinde T-38 ile uçtu

Roketsan-ATMACA-Banner

Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, 2019-2020 Eğitim Uçuş Yılı Töreni’ne katılmak üzere beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Çiğli’deki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’na gitti.

STM Banner

Törenin mangasının selamlanmasının ardından Bakan AKAR ve Komutanlar, “Arı filo” olarak bilinen 121’inci Jet Eğitim Filo Komutanlığına geçti. “Arı Kovanı” diye anılan komutanlık binasında uçuş tulumunu giyerek uçuş teçhizatını kuşanan Bakan AKAR, daha sonra brifing odasına gitti.  Diğer pilotlarla katıldığı uçuş brifinginin ardından Bakan Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz, 121’inci Jet Eğitim Filo Komutanı Albay Mustafa Başlı ve pilotlar uçakların başına geçti.

Yapılan kontroller sonrasında Bakan AKAR ve Orgeneral Küçükakyüz T-38 jet eğitim uçağı ile Ege Denizi üzerindeki dörtlü kol uçuşuna katılarak 2019-2020 Uçuş Eğitim Yılı’nın açılış uçuşunu gerçekleştirdi. Uçuş sırasında “Arı 01” kodu ile koldaki diğer uçaklarla telsizden görüşen Bakan Akar, kazasız belasız başarılı bir uçuş eğitim yılı geçirmelerini diledi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. Savunma Sanayii’nin çalışmalarını, başarılarını hayranlıkla takip ediyor, milletimiz. Yapılan her yeni icat-alet heyecanla izleniyor. Sizlere, komutanlarımıza çok teşekkür.Gururumuzsunuz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu