Bakan AKAR ve Komutanlar ASELSAN’ı ziyaret etti

Roketsan-ATMACA-Banner

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Bakan Yardımcıları Muhsin Dere ve Alpaslan Kavaklıoğlu ile ASELSAN’ı ziyaret etti.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün’den brifing alan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, daha sonra çalışmalara ilişkin gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

STM Banner

Toplantı sonunda güvenlik ve savunma alanında çeşitli değerlendirmelerde bulunan Bakan Akar, ASELSAN’ın gerçekleştirdiği ürün ve hizmetlerle TSK’ya önemli katkılar sağladığını belirterek teşekkür etti.

Etkin, caydırıcı, saygın silahlı kuvvetler için yerli ve milli silah araç, gereç ve mühimmatın önemine işaret eden Bakan Akar, “Savunma sanayide yapılacak akıllı çözümler sahada birçok problemi kökünden çözecektir” diye konuştu.

Bakan AKAR ASELSAN, ASELSAN, ASELSAN Ziyareti, Hulusi AKAR Aselsan

TÜRKİYE ULUSLARARASI ARENADA ÖZNE OLDU 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Libya’da da askeri eğitim iş birliği ve danışmanlık görevlerini yürüttüğünü aktaran Bakan Akar, BMGK’nın tanıdığı meşru hükümete başkaldıran, oradaki birliği, bütünlüğü bozan gruba karşı  eğitim işbirliği konusunda meşru hükümete danışmanlık yaptıklarını söyledi.

TSK’nın Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’taki yoğun çalışmalarının da devam ettiğini vurgulayan Bakan Akar, “Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde uluslararası arenada özne olmuştur. Artık Türkiye’siz herhangi bir şekilde Ortadoğu, Uzak Doğu, Kafkaslar, Doğu Akdeniz, Balkanlar, Ege’de problem çözemezsiniz. Türkiyesiz herhangi bir çözüm yapılamaz, yapılan çözümlerin kalıcılığı, geçerliliği yoktur, bunu herkesin anlaması lazım” dedi.

Bu kapsamda sahada ve masada çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Akar, “Hem asil milletimizin güvenliğini hem hudutlarımızın güvenliğini sağlarken diğer taraftan da kardeşlerimizin, müttefiklerimizin de can güvenliği başta olmak rahat ve huzur içinde yaşamalarına gayret gösteriyoruz. Hep konuşuluyor, bizim çevremizdeki bu istikrarsız ortam, oradaki terörist aktiviteleri bitmeden bizim evimizde kendimizi güvende, rahat görmemizin imkan ve ihtimali yok” diye konuştu.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu