Bakan Soylu Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne Katıldı

Roketsan-ATMACA-Banner

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde firma standlarını ziyaret ettikten sonra savunma sanayi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Savunma sanayiine seslenen Soylu şunları kaydetti: “Savunma sanayii bizim milli gücümüzdür. Savunma sanayii alanındaki firmalarımızın, bizim kuruluşlarımızla entegre bir şekilde çalışması bizim en büyük beklentimiz. Yerli ve milli üreticiler konusunda pozitif ayrımcılık yaptığımızı da belirtmek istiyorum. Savunma sanayi alanındaki firmalarımız işlerini ne kadar iyi yaparsa, memleketimizin dışa bağımlılığı azalır, ihracatımız artar, milletimizin özgüveni yükselir.”

STM Banner

III. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi ile yakından ilgilenen Bakan Soylu, alanda bulunan firmaları teker teker ziyaret ederek projeler hakkında bilgi aldı. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı da Zirve kapsamında bir stant açtı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nın destekleriyle Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği – MÜSİAD Ankara Şubesi tarafından hayata geçirilen 3. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi – MRBS 5-6 Ekim 2021 tarihlerinde Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

ÖNERİLEN İÇERİK: Savunma Sanayii Başkanı Demir’den EİRS Açıklaması


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu