Başkan DEMİR ASELSAN’ın sağlık çalışmalarını inceledi

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, ASELSAN’ın sağlık teknolojileri alanında çalışmalar gerçekleştiren birimini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında ASELSAN tarafından sağlık alanında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’den bilgi edinen Başkan DEMİR şu açıklamalarda bulundu:

STM Banner

“Savunma sanayii alanında kazanılan yetenek ve tecrübelerin diğer alanlarda da kullanılması, aslında uzun zamandır gündemimizde olan ve ülkemizin de ihtiyacı olan bir şeydi. Bu bakımdan ilk teşebbüslere zaten birkaç yıl önce ASELSAN başlamıştı. Bu anlamda içinden geçtiğimiz zor günlerde, acil ihtiyaç bazında gündeme getirilen solunum cihazları alanında da milli teknoloji hamlesinin bir ortağı olarak ASELSAN bu konuya el attı ve diğer ortaklarıyla da beraber çalışmaları gerçekleştirdi.

ASELSAN, yerli ve milli bir üretim ile tasarımı hayata geçirmek üzere tüm gücüyle çalışıyor. İnşallah çok hızlı bir biçimde seri üretime geçecek cihazlar gündeme getirilecek.

Savunma sanayii alanı, çok geniş testlerin ve kalifikasyon süreçlerinin gerektirdiği bir alan. Bu anlamda da insan hayatının çok önemli olduğu sağlık gibi bir sektörde de aynı süreçlerin çok hassas bir şekilde uygulanarak hızla sahaya ürün verilmesi mümkün olacaktır. Tabi solunum cihazı ilk örnek. ASELSAN bünyesinde çalışılan başka ürünler de var. Onları da seri üretime geçtiğinde duyuracağız.”


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu