Baykar CEO’su Bayraktar’dan elektronik harp açıklaması

Roketsan-ATMACA-Banner

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun sorularını yanıtlayan BAYKAR SAVUNMA’ın CEO’su Haluk Bayraktar, “Rus elektronik harp sistemleri, TB2’leri 1 saat bile durduramadılar.” dedi.

Canlı yayında soruları cevaplayan BAYKAR Savunma’nın Genel Müdürü Haluk Bayraktar, önemli açıklamalarda bulundu. Haluk Bayraktar, BAYKAR Savunma’nın ürettiği S/İHA’lar hakkında önemli detaylardan bahsetti.

STM Banner

Önemli Olan Teknoloji Kabiliyeti

Haluk Bayraktar, “Artık önemli olan sahada konvansiyonel harp araç gereçlerin miktarı değil. Önemli olan; sizin teknolojik kabiliyetleriniz, teknolojiyi ne kadar yetkin kullandığınız, bu networkü ne kadar sağlam kurduğunuz ve ne kadar durumsal farkındalık oluşturduğunuzdur. Artık bunları gerçekleştirebilenler sonuca ulaşabiliyor.” dedi.

Karabağ Zaferi’nde 50’den fazla HSS İmha Edildi

“Bu anlamda S/İHA’ları özellikle konvansiyonel hava savunma sistemlerine karşı en son Karabağ Zaferi’nde gördük. Orada 50’den fazla hava savunma sistemi, 140 civarı tank, 100’lerce çok namlulu roket atarlar, topçu sistemleri S/İHA’lar sayesinde nokta atışlarıyla imha edildi. S/İHA’lar bu anlamda gerçekten oyun değiştirici sistemler ve önemli bir kuvvet çarpanı görevi görmekte.”

Bayraktar-TB2-Azerbaycan

Sistemimizi Sürekli Geliştiriyoruz

“Özellikle Bayraktar TB-2’nin saha tecrübesi çok yoğun, TB-2 sahada gelişen bir sistem. Bilgisayarlardaki Virüs-Antivirüs mantığı ile, bir virüs çıkar antivirüs şirketleri de ona karşı yazılım gerçekleştirir, bizim ekibin de sahada olması işte Selçuk Bayraktar Zeytin Dalı Harekatı boyunca Hatay’da kaldı. Dolayısıyla bunun bir nedeni vardı, ortaya çıkan bir virüse antivirüs geliştirmekti. Ve biz bunları geliştire geliştire sistemimizi başarıyla ulaştırdık. Yoksa sizi bir karıştırırlar uçamazsınız. Ama Bayraktar TB-2 1 saat dahi durduramadılar. Yani Bayraktar TB-2 her zaman havada.” ifadelerini kullandı.

Azerbaycanlı 77 askere Bayraktar TB2 eğitimi


SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu