Bayraktar TB2 İHA Netflix’te

Roketsan-ATMACA-Banner

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA), Netflix’ye yayınlanan ‘Casusluk Sanatı’ isimli yabancı diziye konuk oldu.

Netflix’te yayınlanan ‘Casusluk Sanatı’ isimli yabancı dizinin Görüntü İstihbaratı (IMINT)’nın işlendiği kısmında, Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 İHA’ya da yer verildi. Böylelikle muharebe alanındaki başarılarıyla öne çıkan Türk SİHA’ları, dizi sektöründe de yer bulmuş oldular.

STM Banner

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA; Türkiye, Katar, Ukrayna ve Azerbaycan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Bayraktar TB2, özellikle Libya ve Karbağ’daki muharebelerde gösterdiği başarılarla nam salmıştır.

Bayraktar TB2 İHA, üç yedekli aviyonik sistemleri ve sensör füzyon mimarisi ile tamamen otonom taksi, kalkış, iniş ve normal seyir kabiliyetine sahiptir. 250.000 saatten fazla uçan TB2, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 2014’ten bu yana aktif olarak görev yapmaktadır.

Şu anda 110 adetten fazla Bayraktar S/İHA Platformu envanterde Türkiye’ye hizmet etmektedir. Bayraktar TB2, Türk havacılık tarihinde havada kalma (27 Saat 3 Dakika ) süresi ve irtifa (27 bin 30 feet) rekorunu kırmıştır. Bayraktar TB2 bu ölçekte ihraç edilen ilk hava aracı ünvanını da taşımaktadır.

Varank: Bayraktar TB2 ve ANKA yakında Avrupa semalarında


Kaynak: SavunmaSanayiST

  Sarsılmaz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu