Bayraktar TB2’nin toplam teslimat adedi açıklandı

Roketsan-ATMACA-Banner

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA)’nın toplam teslimat adedini açıkladı.

Bayraktar TB2’nin herhangi bir ihracat kısıtlamasının bulunmadığını vurgulayan Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB2 SİHA’dan şu ana kadar toplam 154 adet teslim edildiğini ve dört ülke envanterinde bulunduğunu açıkladı. Ayrıca Selçuk Bayraktar; ilk uçuşunu 2014 yılında gerçekleştiren TB2 İHA’nın, şu ana kadar 280.000+ uçuş saatini geride bıraktığı bilgisini paylaştı.

STM Banner

Baykar Savunma tarafından geliştirilen Bayraktar TB2 İHA; Türk Silahlı Kuvvetleri, Katar Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri envanterinde başarıyla görev yapıyor. Bayraktar TB2, özellikle Libya ve Karabağ muharebe sahalarında elde ettiği başarılılarla uluslararası arenada adından söz ettiriyor.

Ayrıca Baykar Savunma, Uydu İletişimi (SATCOM) faydalı yüküyle donatılan Bayraktar TB2/S tipi SİHA’ların da seri üretimine başlamış durumda.

Önerilen İçerik:

Selçuk Bayraktar’dan MİUS açıklaması


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. ABD zaten bu ve bunun gibi ürünleri onların potansiyel müşterisi olacak ülkelere satış yaptığımız için bize ambargo uygulamaya başladı.Birde onların müdahale edeceği coğrafyalardaki ülkelere satış yapınca planları aksamaya başladı.Örneğin enson Suriye’de PKK devleti oyunu bozulduğu için ,Libya’da ve Akdeniz’de enerji koridoru hayale düştüğü için,Azerbaycan da bizim dikkatimizi dağıtıp işelerimizi zora sokmanın hedefini kurarken sonucun bizim Leh’imize sonuçlanması ABD ve yandaşlarını bize karşı yaptırıma yöneltti.Burada Türkiye asla taviz vermemeli!S-400 bir savunma silahı,saldırı değil!Suriyede İsrail F-35 leri dolanırken sakınca görmeyen ABD Türkiyeye bunu iddia edemez!bekleyin dahada devam ederlerse kürecik ve İncirlik ciddi olarak karar alınıp kapatılsın süresiz olarak!Birde NATO ya destek azaltılsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu