Behçet Karataş ASFAT Genel Müdür oldu

Roketsan-ATMACA-Banner

ASFAT Genel Müdürü olarak Behçet Karataş atandı. Uzun süredir ASELSAN’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Behçet Karataş’ın ataması bugün gerçekleştirildi

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ASFAT Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından, ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün görevinden ayrılmıştı. Buna müteakiben bugün imzalanan kararın ardından ASFAT’a Genel Müdür olarak Behçet Karataş atandı.

STM Banner

Behçet KARATAŞ Kimdir?

Behçet KARATAŞ, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde 1989 yılında lisans ve 1994 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1989 yılında Türkiye Elektrik Kurumunda başlayan KARATAŞ, 1993 yılında ASELSAN’da Mühendis olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Savunma Sistem Teknolojileri (SST) Sektör Başkanlığında; 2010-2017 yılları arasında Uzaktan Komutalı Silah Sistemleri Program Müdürü, 2014-2017 yılları arasında Entegre Lojistik Destek Direktörü, 2017-2020 yılları arasında da Deniz Sistemleri Program Direktörü olarak görev yapmıştır. 3 Kasım 2020 tarihinden itibaren ASELSAN SST Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Asfat

ASFAT Hakkında

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu