Boeing’den 154.8 milyon dolarlık AH-64E Apache sözleşmesi

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD merkezli Boeing firması, ABD Ordusu için AH-64E Apache Taarruz Helikopteri üretimiyle ilgili olarak bir sözleşme değişikliği bedeli kazandı.

Konuyla ilgili olarak ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; ABD merkezli Boeing firması, ABD Ordusu için AH-64E Apache Taarruz Helikopteri üretimiyle ilgili olarak 154.890.000 dolar değerinde bir sözleşme değişikliği bedeli kazandı.  Anlaşma kapsamında çalışmalar, Arizona, Mesa’da yapılacak ve 31 Aralık 2022 tarihine kadar tamamlanacak.

STM Banner

ABD Ordusu tarafından kullanılan en güncel AH-64 konfigürasyonu olan AH-64E Guardian Taarruz Helikopteri, diğer AH-64 modellerine göre daha güçlü motorlar, iyileştirilmiş şanzıman da dahil olmak üzere birçok iyileştirme ve yükseltmeye tabi tutulmuştur. ABD’ye ek olarak; Hindistan, Endonezya, Katar, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Tayvan da AH-64E kullanıcısı ülkelerdir. Azami 10.4 ton kalkış ağırlığına sahip helikopter; 300 km/sa azami hıza, 6.4 km servis irtifasına, 470+ km menzile, 5 ton faydalı yük kapasitesine ve 2 adet General Electric T700-GE-701D motoruna sahiptir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu