BOZDOĞAN’dan tam isabet

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (TÜBİTAK-SAGE) tarafından geliştirilen BOZDOĞAN Görüş İçi Hava-Hava Füzesinin, test atışı esnasında başarıyla hedefini vurduğunu açıkladı.

ERDOĞAN tarafından yapılan açıklamada, “Milyonlarca dolar bedel ile dışarıdan aldığımız havadan havaya füzelerin, yerli ve millî muadillerinin seri üretimi için gün sayıyoruz. Savaş uçaklarımıza entegre edilecek BOZDOĞAN, fırlatma rampasından yapılan güdümlü atışlarda tam isabet sağladı. Ses hızından çok yukarıda uçan ve yüksek manevra yeteneğine sahip füzemizin, uçaktan atışlı testleri de önümüzdeki yıl yapılacak. 2013 yılından beri üzerinde çalışılan GÖKTUĞ Projesinin bir ürünü olan BOZDOĞAN Füzesi, uçaktan test atışlarının da yapılmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girecek.” ifadelerine yer verildi.


NOT: Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na talebi doğrultusunda, BOZDOĞAN ve GÖKDOĞAN Füzelerinin isimleri, birbirleriyle değiştirilmiştir.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM Gif Baner   Sarsılmaz

Bir Yorum

  1. umarım bunların daha uzun mesefeli meteor gibi füzeleride üretiriz gerci savaş ucaklarımıza ilerde güclü lazer sistemi üretebilirsek muazzam bir güc elde ederiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu