Çad’da Türk savunma sanayiinden ANKA ve HÜRKUŞ şov

Roketsan-ATMACA-Banner

Çad tarafından teslim alınan ANKA ve HÜRKUŞ platformları, resmi tören sırasında ilk kez görüntülendi. Görüntülerde, mühimmatlar da dikkat çekti.

Çad Askerî Geçiş Konseyi Başkanı Mahamat Déby, Çad Ulusal Ordusu’nun yeni tedarik ettiği askeri teçhizatları inceledi. İncelenen askeri sistemler arasında ise Türk savunma sanayii üretimi HÜRKUŞ Hafif Taarruz Uçakları, ANKA Silahlı İnsansız Hava Araçları ve mühimmatlar dikkat çekti.

STM Banner

Geçtiğimiz dönemde Türkiye’ye 3 adet HÜRKUŞ Hafif Taarruz Uçağı ile 2 adet ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı siparişi veren Çad, hava platformlarını teslim aldı. HÜRKUŞ ve ANKA ile birlikte Roketsan üretimi MAM-L Mühimmatı ile CİRİT Füzesi’ni de tedarik eden Çad, resmi bir törenle söz konusu askeri teçhizatı sergiledi.

Düzenlenen tören sırasında HÜRKUŞ uçakları kol uçuşu gerçekleştirirken, Çad Askerî Geçiş Konseyi Başkanı Mahamat Déby de hava araçları ile mühimmatlar hakkında bilgi aldı.

Başkent Encemine’deki Adji Kossei Hava Üssü’nde düzenlenen tören sırasında, ANKA SİHA’ların yer kontrol istasyonu da görüntülendi.

Son dönemde Türkiye ile Çad arasındaki gelişen savunma sanayii ilişkileri, her anlamda dikkat çekiyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu