Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan peş peşe İdlib açıklamaları

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı esnasında, Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

İdlib’de, Esad rejimi yaşanan çatışmalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şubat ayına kadar rejimi gözlem noktalarımızın dışına çıkarmakta kararlıyız, bunun için havada karada ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Mehmetçiklerin kanının döküldüğü bir yerde, kimsenin güvende olmayacağını açıkça söylüyorum.” dedi.

STM Banner

İdlib’de rejim, rejimle birlikte hareket eden Rus güçleri ve İran destekli militanların sivil halka saldırdığını belirten Erdoğan, “Bize verilen sözler yerine getirilmediği gibi anlaşmalara da kimse uymadı. Şubat ayına kadar rejimi gözlem noktalarımızın dışına çıkarmakta kararlıyız, bunun için havada karada ne gerekiyorsa bunu yapacağız. İdlib’deki askeri gücümüzü ciddi oranda tahkim ettik. Geldiğimiz noktada artık kimsenin taşkınlığına göz yummayız. En küçük ihmali bile affetmeyeceğiz bir döneme girdik. Rejimi belirlediğimiz sınıra kadar kovalayacağız. Artık herkes sadece saldırı alanına değil her yerde bedel ödeyeceğini bilmeli. Mehmetçiklerin kanının döküldüğü bir yerde kimsenin güvende olmayacağını açıkça söylüyorum.” ifadelerine yer verdi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu