Dragoneye’ın gözü uzaklarda

Roketsan-ATMACA-Banner

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı için Milli Savunma Bakanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan Portatif Termal Kamera Sözleşmesi kapsamında, ilk parti Dragoneye Elektro-Optik Sensör Sistemi teslimatı tamamlandı.

Soğutmalı Termal Kamera, Gündüz Kamerası, Lazer Mesafe Ölçer, Dijital Manyetik Pusula ve GPS alt sistemlerini içeren entegre bir elektro-optik sensör sistemi olan Dragoneye, araç üstü ve sabit kullanım amacıyla olmak üzere iki farklı konfigürasyonda üretiliyor.

STM Banner

Dragoneye’ın seri üretimine 2019 yılı içerisinde başlanmasına rağmen, yurt içi ve yurt dışı müşterilere (ADOP-2000, Katar AGAMA ve NATO NSPA Projeleri) yıl içinde çok sayıda sistemin teslimatı gerçekleştirildi. Proje kapsamında gerçekleştirilen yoğun geliştirme ve üretim çalışmaları sayesinde, 2019 yılı Dragoneye açısından oldukça verimli geçti. 2020 ve sonrasındaki teslimatlara yönelik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Tüm müşteriler tarafından en üst düzeyde takip edilen Dragoneye Elektro-Optik Sensör Sistemi, yüksek performansı ile ASELSAN elektro-optik ürünlerinin yükselen yıldızı olarak büyük beğeni topladı.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu