EA-18G Growler’a yeni nesil jammer

Roketsan-ATMACA-Banner

ABD merkezli Raytheon firması, EA-18G Growler uçaklarında kullanılacak Yeni Nesil Jammer – Orta Bant (NGJ-MB) için yeni bir sözleşme aldı.

Raytheon, EA-18G Growler uçaklarında kullanılacak Yeni Nesil Jammer – Orta Bant (NGJ-MB) için yeni bir sözleşme kazandı. Toplam değeri 403 milyon dolar olan sözleşme kapsamında Raytheon, NGJ-MB podlarını, geliştirme ve test faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından ABD Deniz Kuvvetleri’ne teslim edecek.

STM Banner

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raytheon Elektronik Harp Sistemleri Direktörü Dan Theisen, “Bu test varlıklıkları, NGJ-MB’nin kullanıma hazır olduğunu göstermek için kullanılacak. Test programı, 2022’de operasyonel kapasiteye ulaşılmasını hedefliyor.” dedi.

NGJ-MB, EA-18G Growler uçağı için önemli ölçüde iyileştirilmiş radar ve muhabere jamming kapasitesi sunmaktadır. NGJ-MB podu kullanan EA-18G Growler uçakları, düşman radarlarında köreltme ve aldatma uygulayacaklar. Program kapsamında Raytheon, Temmuz 2019’da test faaliyetleri için ilk NGJ-MB podunu ABD Donanması’na teslim etmişti.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu