Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ek KGYS ve PTS

Roketsan-ATMACA-Banner

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) için ek KGYS ve PTS sistemleri tedarik edecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyacına binaen; terörle mücadele, asayiş ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri (KGYS) ile Plaka Tanıma Sistemlerinin (PTS) kurulumları gerçekleştirilmekte, okullarda güvenli eğitim ortamının tesis edilmesi amacıyla çevre görüntüleme sistemlerinin kurulumları yapılıyor.

STM Banner

Bununla birlikte, milli olarak geliştirilen yazılımlar ile tüm sistemlerin tek bir merkezden yönetilmesi yeteneği Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kazandırılmış durumda.

ASELSAN ana yükleniciliğinde başarıyla devam eden projeler kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü, ek KGYS ve PTS sistemleri tedarik etmeye karar verdi.

Konuyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanlığı tarafında yapılan açıklamada, “Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri (KGYS) ile Plaka Tanıma Sistemlerinin (PTS) ülke çapında yaygınlaştırılması kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ilave ihtiyaçlarına istinaden ek paketler için tedarik işlemleri Başkanlığımızca gerçekleştirilmekte olup mevcut durumda yaklaşık 44.000 kamera ve 9.000 adet plaka tanıma sistemi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti arasında imzalanan protokol kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti makamlarınca ihtiyaç bildirilen noktalar için güvenlik sistemleri ve plaka tanıma sistemleri tedarik edilmesi proje kapsamına alınmıştır.

ASELSAN, Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS), Plaka Tanıma Sistemi (PTS), Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Savunma Sanayi Haberleri

SSB ile ASELSAN arasında imzalanan Ek Talep Paketi-4 kapsamında 1523 adet sabit kamera, 514 adet hareketli kamera ve 11 adet lazer PTZ kamera ile 139 adet Plaka Tanıma Sistemi ve 200 adet Mobil Plaka Tanıma Sistemi tedarik edilecektir. Bununla birlikte KGYS sistemleri üzerinde hatalı park yapan araçların tespitine yönelik ilave yetenekler de sisteme kazandırılacaktır. Sistemlerden alınan verimin arttırılması ve Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin saha işlerinin kolaylaştırılması kapsamında sahada görevli personel tarafından kullanılabilecek yaka kameraları tasarlanmış olup ihtiyaca yönelik geliştirmeler devam etmektedir. Sözleşmesi imzalanan bu paket ile birlikte, tedarik edilen ürün ailesi akıllı ürün ailelerine dönüştürülmüş olup artık sahada sabotaj tespiti, yönlü çizgi geçişi, yönlü hareket tespiti, şüpheli nesne tespiti, kişi/trafik analizi ve hedef takibi yapabilen kameralar kullanılacaktır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yürütülen 180 Günlük İcraat Programı içerisinde yer almakta olan sistem kurulumları Başkanlığımızca başarı ile sürdürülmektedir.

Savunma Sanayi Başkanlığımız asayiş ve güvenliğe katkı sağlanması amacıyla ihtiyaç bildirilen tüm noktalar için sistem kurulumlarının yapılması, sistemlerin sorunsuz ve yüksek performans ile çalışmasını teminen her türlü tedbirin alınması hususlarında çalışmalarına devam etmektedir. ” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

  Sarsılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu