Endonezya’dan UKRAINIAN ARMOR’a üst düzey ziyaret

Roketsan-ATMACA-Banner

Endonezya Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı’ndan üst düzey bir heyet, 4 Eylül Cuma günü  UKRAINIAN ARMOR’un üretim tesislerine resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyete, Ukrayna Ordusu’ndan ve politikacılardan oluşan üst düzey kişiler de eşlik etti.

UKRAINIAN ARMOR’un üretim hattını ziyaret eden Endonezya heyeti, şirket tarafından üretilen Varta Mayına ve Pusuya Karşı Korumalı (MRAP) Araç, Novator Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ile mühimmatları incelediler. Edinilen bilgiye göre heyet, BMP-1 ve BMP-2 modernizasyon projeleri ile paletli amfibi araç olan BMP-Vartovyi’nin yeni geliştirilen konfigürasyonuna özel ilgi gösterdi.

UKRAINIAN ARMOR Genel Müdürü Vladislav Belbas, “Ekipmanımız muharebe koşullarında çalıştırıldığında olağanüstü performans gösteriyor. Çok az üreticinin benzer bir rekabet avantajı vardır. Bu nedenle, potansiyel dış müşterilere ürünlerimizin operasyonel güvenilirliği ve kullanılabilirliği konusunda çok ciddi kanıtlar sunulur.” ifadelerinde bulundu.

UKRAINIAN ARMOR

Edinilen bilgiye göre; Endonezya Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı delegasyonunun ziyareti, Ukrayna’daki askeri mal ve hizmetlerin resmi ihracatçısı/ithalatçısı olan devlet kuruluşu “PROGRESS” tarafından organize edildi.

Türkiye, Ukrayna ve Endonezya, savunma sanayiinde oldukça iyi ilişkilere sahip üç ülke olarak öne çıkıyor.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

TUALCOM   BMC-Banner-İçerik   Sarsılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu