Erdoğan’dan Suudi Arabistan’a Savunma Sanayii Mesajı

Roketsan-ATMACA-Banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük resmi Suudi Arabistan ziyaretinin dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Savunma sanayii iş birliğine vurgu yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret için yaklaşık 5 yıl sonra gittiği Suudi Arabistan’daki temaslarının ardından yurda döndü. Erdoğan, Suudi Arabistan’la savunma sanayii iş birliğine dikkat çekti.

STM Banner

“Suudi Arabistan’la özellikle savunma sanayiine yönelik müşterek bazı adımların atılabileceği konusundaki düşüncelerimizi paylaştık. Bu adımlar karşılıklı olarak bizim ülkemizde veya Suudi Arabistan’da olabileceği gibi, üçüncü ülkelerde de bu tür adımları atmak mümkün. Bizde işin teknolojisi var. Bunlarda ise sermaye söz konusu. Dolayısıyla teknoloji ile sermayeyi bütünleştirmek suretiyle bu tür adımları atmak mümkün.

Bu noktada bizlerin artık pazar olmaktan çıkmamız lazım. Üreten olmamız ve üreten olmanın dışında da bizim yeni pazarları beraber bulmamız gerekir. Bu konuda da mutabık kaldık. Temennim odur ki İslam dünyası artık pazar olmaktan çıkar, inşallah üreten ve yeni yeni pazarlara açılan bir konumda olur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman (MbS)
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman (MbS)

ÖNERİLEN İÇERİK: Suudi Arabistan KARAYEL-SU İHA üretimine başladı


KAYNAK: SavunmaSanayiST.com, Türk Medyası

  Sarsılmaz
Başa dön tuşu